Zakazuje se toto:

Až do konce nouzového stavu se zakazuje:

1) Tahat za jeden provaz. V této chvíli je tahání za jeden provaz větší skupinou osob naprosto vyloučeno. A to i při dodržování těch nejpřísnějších hygienických pravidel jako jsou roušky, šplíchadlo anti-covid nebo takový ty modrý rukavice. V případě nutnosti je možné mít svoje vlastní lano a za to si doma tahat.

2) Mít k sobě blíž. Naopak, v období pandemie by měli mít lidé k sobě hodně daleko. Požadovaná vzdálenost dva metry je udávána pouze jako minimální. Když to budou třeba dva kilometry, tak jenom dobře.

Číst dál...

V žabkách na Radhošť

Na tom, jít v žabkách na Radhošť není nic těžkýho. Stačí si zapomenout v autě pevnější boty a vzpomenout si na to až po kilometru chůze.

Číst dál...

Odpouštím ....

Kodlos 

Odpouštím lidem, 
že po třiceti letech zlodějen a náhlých zbohatnutí najednou,
začli chodit na Letnou.

Odpouštím Polákům, že cestou do zahraničí,
s kamiony moje nervy ničí.
... A teď nedávno zase,
poslali mi salmonelu v mase.

Číst dál...

Kodlos na kole po Brně

Cestou jsem potkal opavské fanoušky, kteří si pitím piva  na zahrádce hned vedle stadionu v Brně na Srbské krátili čekání na zápas Opava - Liberec. Opava totiž hraje prozatím svoje domácí zápasy v Brně v Králově Poli, protože nemá vyhřívaný trávník, což je v těchto dnech legrační. Legrační je také to, že Opavští nemohli využít stadion v mnohem bližší Karviné, protože je tamní stadion financován z evropských dotací a nemůže být tudíž pronajímán. A na Baníku nehráli ze stejného důvodu, proč nebude nikdy hrát Real Madrid domácí zápasy na barcelonském Camp Nou a v Katalánsku celkově.

Číst dál...

MS 2018: Vítězem Francie, Chorvatsko druhé

Z MS v Rusku a zejména pak z finále Chorvatsko vs Francie jsem si udělal tento výstup:

Na finále jsem se těšil na hru Chorvatů a ti mě nezklamali. Pokud vím, tak se fotbal hraje hlavně pro fanoušky. Francouzi hráli jen pro ty svoje.

Když už inteligenti z FIFA používají videorozhodčího, tak ať ho posunou i do filmových ateliérů před vápno. Přímý kop je hned po penaltě nejnebezpečnějším ohrožením branky.

Číst dál...

Kodlos a běhání pro zdraví II

 

Možná jste si všimli, že jsem v poslední době mnohem méně na fb. Je to tím, že chodím furt běhat. I teď jsem se šel domů jen osprchovat, sežeru proteinovou tyčinku a půlku banánu a za chvilku zas valím.

Včera jsem si dokonce vylepšil čas na mé oblíbené trati. Okruh přes Špilberk a Hlinky jsem zaběhl za skvělých 46:32sec. Je to teda jen hrubý odhad bo sem si na začátku běhu zapomněl zmáčknout stopky, ale i tak dobrý ne?

Trať ze Špilberku přes Mendlák do Pisárek a dál do Žabin vede kolem starobrněnskýho pivovaru. No ono se tomu říká jako staro-brno, ale my milovníci globalizace a zahraničního kapitálu tomu říkáme novo-Heineken, ale i tak je běh kolem starobrněnské pivnice skvělá zkouška, jestli se zastavím nebo ne.

Jinak co se týče pozitivního dopadu běhu na lidský organismus, mám k tomu trochu výhrady. Minulou středu jsem měl strašně blbou náladu, že si ji ani neumíte představit. Zničehonic jsem si šel zaběhat a hle, endorfiny zapracovaly a domů jsem přišel vysmátý a s úsměvem v obličeji. Dobře, běh mě dostal z deprese, ale já se ptám - je vůbec zdravé takhle rychle měnit nálady?