MS 2018: Vítězem Francie, Chorvatsko druhé

Z MS v Rusku a zejména pak z finále Chorvatsko vs Francie jsem si udělal tento výstup:

Na finále jsem se těšil na hru Chorvatů a ti mě nezklamali. Pokud vím, tak se fotbal hraje hlavně pro fanoušky. Francouzi hráli jen pro ty svoje.

Když už inteligenti z FIFA používají videorozhodčího, tak ať ho posunou i do filmových ateliérů před vápno. Přímý kop je hned po penaltě nejnebezpečnějším ohrožením branky.

Číst dál...

Kodlos a běhání pro zdraví II

 

Možná jste si všimli, že jsem v poslední době mnohem méně na fb. Je to tím, že chodím furt běhat. I teď jsem se šel domů jen osprchovat, sežeru proteinovou tyčinku a půlku banánu a za chvilku zas valím.

Včera jsem si dokonce vylepšil čas na mé oblíbené trati. Okruh přes Špilberk a Hlinky jsem zaběhl za skvělých 46:32sec. Je to teda jen hrubý odhad bo sem si na začátku běhu zapomněl zmáčknout stopky, ale i tak dobrý ne?

Trať ze Špilberku přes Mendlák do Pisárek a dál do Žabin vede kolem starobrněnskýho pivovaru. No ono se tomu říká jako staro-brno, ale my milovníci globalizace a zahraničního kapitálu tomu říkáme novo-Heineken, ale i tak je běh kolem starobrněnské pivnice skvělá zkouška, jestli se zastavím nebo ne.

Jinak co se týče pozitivního dopadu běhu na lidský organismus, mám k tomu trochu výhrady. Minulou středu jsem měl strašně blbou náladu, že si ji ani neumíte představit. Zničehonic jsem si šel zaběhat a hle, endorfiny zapracovaly a domů jsem přišel vysmátý a s úsměvem v obličeji. Dobře, běh mě dostal z deprese, ale já se ptám - je vůbec zdravé takhle rychle měnit nálady?

Chris Froome - vítěz Gira 2018

Včera jsem si pustil záznam druhé poloviny 19. etapy Giro d'Italia z 25.května. Nebyla náhoda, že jsem si vybral opět a právě tuto předposlední a těžkou horskou etapu - Venaria Reale - Bardonecchia.

Číst dál...

Kodlos na Hrad

Nedávno jsem prohlásil, že až do voleb neřeknu, koho bych chtěl za prezidenta. Už to ale nevydržím, tak to řeknu. Chci, abych to byl já.

Číst dál...

Dnes jen tak rekreačně

Dnešní běh kolem "Wilsoňáku" byl vysloveně rekreační. Čas jsem si na své oblíbené devítikilometrové trati rozhodně nevylepšil. Vždyť je neděle.

V parku na Kraví hoře jsou rozesety cedule oznamující, že: "Chodník se v zimním období neudržuje". Není to pravda. Než vyběhnu, tak se podle mě všechny cesty normálně zasněžují sněhovými děly, pak se pokropí vodou a nakonec se to celý zamrazí.